close
تبلیغات در اینترنت
كانون ريحانة الحسين با نمايش غبار روبي،اثر عباس جانفدا

كانون ريحانة الحسين با نمايش غبار روبي،اثر عباس جانفدا

مدیر امور هنری شهرداری مشهد خبر داد:

اتمام برگزاری نخستین جشنواره نمایش‌های نوروزی بچه‌های مسجد

این رویداد هنری که در راستای تقارن نوروز و دهه فاطمیه برنامه‌ریزی شده است، شامل ۱۸ نمایش در ۱۹ مسجد شهر مشهد بود.
اتمام برگزاری نخستین جشنواره نمایش‌های نوروزی  بچه‌های مسجد

مدیر امور هنری شهرداری مشهد گفت: نخستین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد که رویداد هنری مهمی برای شهر مشهد محسوب می‌شود، بعد از روزها تلاش و کار کارشناسی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدهادی عرفان با بیان اینکه این جشنواره با هدف ایجاد تعامل میان هنرمندان حرفه‌ای تئاتر مشهد با فعالان عرصه هنری کانون‌های مساجد برگزار شد، اظهار کرد: این رویداد هنری که در راستای تقارن نوروز و دهه فاطمیه برنامه‌ریزی شده است، شامل ۱۸ نمایش در ۱۹ مسجد شهر مشهد بود که با همکاری و مشارکت امور هنری شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، انجمن هنرهای نمایشی مشهد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از ۵ تا ۱۲ فروردین ماه سال جاری برپا شد.
وی ادامه داد: نمایش‌های جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد توسط اساتیدی همچون محمد ملتجی، جواد رحیم‌زاده و حامد امان‌پور داوری شد.
مدیر امور هنری شهرداری مشهد با بیان اینکه برگزیدگان در سه بخش نویسندگی، کارگردانی و بازیگری معرفی شده‌اند، تصریح کرد: نفرات برتر بخش بازیگری در دو قسمت بازیگران مسجدی و غیرمسجدی تقسیم بندی شده‌اند که رتبه اول بازیگران غیرمسجدی به حسین شعبانی در نقش «آقا مرداد » در نمایش «شب آفتابی » تعلق گرفت.
عرفان عنوان کرد: رتبه دوم نیز به وحید نظری در نقش «پدر یعقوب » در نمایش «مانی » و رتبه سوم بازیگران غیرمسجدی به حامد حبیبی در نقش پدر در نمایش «گلایه‌ها» اهدا شد.
وی افزود: هیات داوران از نقش‌آفرینی فرزام ناسخی در نقش دانشجو در نمایش «دست فروش» نیز تقدیر کردند.
عرفان ادامه داد: در حوزه بازیگران مسجدی رتبه اول احمد هاشم‌زاده برای نقش «فرج » در نمایش «غبار را بروبیم »، رتبه دوم علی قدیری‌مقدم برای نقش «حاج صفر » در نمایش «یک بام و دو هوا » و مقام سوم را سعید میرزایی برای نقش «بچه مرشد » در نمایش «هفت خوان» کسب کردند..
وی تصریح کرد: همچنین هیات داوران این جشنواره از بازی احمد مومن و امیرحسین عابدین‌پور در نقش «اعرابی» نمایش «دست یاری » تقدیر کردند.
مدیر امور هنری شهرداری مشهد در ادامه گفت: در بخش نویسندگی با نظر هیات داوران رتبه اول به عباس جان فدا با نمایش «غبارروبی» تعلق گرفت و اسماعیل بایگی برای نمایشنامه «مانی » رتبه دوم را کسب کرد؛ عباس طاهری نیز برای نمایش «شب آفتابی» حائز مقام سوم شد.
به گفته عرفان در این بخش هیات داوران از نمایشنامه «گلایه‌ها» به قلم راضیه ایرانی تقدیر کرد و البته نمایشنامه « تفاوت کی ؟» به قلم استاد محمد ملتجمی به درخواست وی از فرایند داوری جدا شد.
مدیر امور هنری شهرداری مشهد بیان کرد: در بخش کارگردانی رتبه اول عباس جان فدا برای نمایش «غبار روبی»، رتبه دوم حسین شیبانی برای کارگردانی نمایش «شب آفتابی» و مقام سوم به حامد حببی برای نمایش «گلایه‌ها» تعلق گرفت؛ در این بخش هیات داوران از جواد بزازان به علت کارگردانی هوشمندانه نمایش « گر نگاهی به ما کند زهرا...» تقدیر کردند.
وی عنوان کرد: همچنین از سید قاسم سیدی، نقال اثر «صبح روز چهلم » به واسطه استفاده از ابزار و امکانات نمایش تقدیر به عمل آمد.
مدیر امور هنری شهرداری مشهد در پایان تاکید کرد: در نهایت کار برگزیده این رویداد هنری با نظر هیات داوران به عنوان رتبه اول به نمایش «غبارروبی» به کارگردانی «عباس جان فدا» تعلق گرفت.


 
[ سه شنبه 20 خرداد 1393 ] [ 15:54 ] [ اعضای کانون ]